CHRÁM TERAPIE TĚLA A DUŠE

Akupunktura ušního boltce

Ušní akupunktura je stimulace bodů na boltci ucha pomocí jehel nebo magnetických kuliček, za účelem zmírnění bolesti v jiných částech těla.

Koncept ušní akupunktury je založen na přesně daném, anatomickém uspořádání bodů, založeném na myšlence převráceného embrya. Ušní boltec si představte jako miniaturní mapku lidského těla, na které je možno lokalizovat zhruba padesát specifických bodů.

Ušní akupunktura - ušní boltec

Stejně jako u jiných mikrosystémů na těle existují zde vztahy mezi orgány v těle a jejich projekcí do bodů a plošek na ušním boltci. Ušní akupunktura přestavuje přirozený, samoregulující mechanismus těla, který je schopen zmírnit příliš reaktivní funkce těla nebo podporovat málo výkonné fyziologické procesy.

Ušní akupunktura se aplikuje většinou cíleně k podpoře dlouhodobých potíží, anebo jednorázově jako doplněk klasické akupunktury, zvláště k léčbě široké škály klinických problémů, jako například bolesti hlavy, vysoký krevní tlak, bolesti zubů a při návykových syndromech na tabák, alkohol a drogy. Pro pacienty, kterým se nedaří zhubnout, se ušní akupunktura používá za účelem redukce váhy.

Terapeut jehličkami (nebo magnetickými kuličkami) stimuluje příslušné body na boltci ucha a v průběhu několika sekund, maximálně dvou minut, docílí zmírnění bolesti a napomůže obnovení funkčnosti nemocného orgánu. Malé štípnutí vystřídá pocit tepla v uchu, které se pomalu rozplyne. Jste-li hodně citliví, při aplikaci jehličky vnímáte jemné brnění nebo mravenčení v problematických partiích.

Akupunktura ušního boltce

Zpět na dotekové terapie

© 2012 • Webdesign by Marek Šašek • Všechna práva vyhrazena