CHRÁM TERAPIE TĚLA A DUŠE

Reflexní lymfatická masáž

Reflexní lymfatická masáž je samostatnou součástí reflexní terapie. Jedná se o velmi účinnou a příjemnou reflexní terapii lymfatického systému. Na rozdíl od klasické manuální lymfodrenáže, která pracuje s celým tělem a je časově náročná, reflexní lymfodrenáž využívá stimulaci lymfatického systému přes reflexní plošky na nohách. Tím je tato reflexní lymfatická masáž podstatně kratší, přesto však velmi účinně stimuluje, zprůchodňuje a čistí lymfatický systém. Pokud lymfatický systém nefunguje, snižuje se obranyschopnost organismu. Lymfatické dráhy se zanáší zplodinami metabolismu a toxických látek, což se projevuje nejčastěji celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, únavou nohou, otoky. Postupným otevřením reflexních lymfatických uzlin a následnou jemnou masáží dochází k zprůchodnění lymfatických cest a postupné regeneraci organismu. Reflexní lymfatická masáž podporuje hormonální rovnováhu i odchod toxických látek z organismu, v jejím průběhu dochází ke zmenšení nejrůznějších otoků a posílení imunitního systému.

Reflexní terapie lymfatického systému nachází své uplatnění u akutních úrazů i chronických problémů, jako podpůrná detoxikační technika i jako stres odbourávající metoda. Je úspěšná i při řešení následků chorob typu boreliózy a dalších závažných onemocnění.

Reflexní lymfatická masáž působí velmi relaxačně, přesto její působení velmi pozitivně ovlivňuje zdravotní stav klienta po fyzické i psychické stránce. Urychluje veškeré přirozené procesy, které v těle probíhají. Tuto masáž je možné použít i v průběhu nebo na závěr klasické reflexní terapie dle potíží klienta.

Zpět na dotekové terapie

© 2012 • Webdesign by Marek Šašek • Všechna práva vyhrazena