CHRÁM TERAPIE TĚLA A DUŠE

Akupresura

Akupresura, stejně jako akupunktura, je stará čínská metoda pro léčení mnoha běžných onemocnění a poruch pohybového aparátu, využívající známý systém meridiánů – energetických drah. Obě tyto techniky se snaží nalézt disharmonii na určitých drahách a pozitivně ji ovlivnit pomocí akupunkturních bodů.

Zatímco akupunkturu – stimulování akupunkturních bodů na těchto drahách akupunkturními jehlami mohou provádět jen odborní lékaři, akupresura je dostupná širší veřejnosti. Akupresura tlakem na akupresurní body uvolňuje nahromaděnou a zablokovanou energii. Vyvinutí tlaku prsty, dřevěnými či polodrahokamovými tyčinkami nebo dalšími akupresurními pomůckami na určité body nebo dráhy přináší úlevu od bolesti, posílení imunitního systému. V podstatě jde o zprůchodnění určité dráhy v těle, uvolnění nahromaděné a zablokované energie. Při zablokování nebo ucpání akupresurních bodů se dostaví pocit bolesti nebo fyzického dyskomfortu, případně i emoční podráždění či frustrace. Problém se dá vnímat i na energetické úrovni, následnou akupresurou na vhodně vybrané body se energetické bloky v těle uvolňují a energie může zase proudit, nastává harmonizace organismu i mysli. Vedle terapie a úlevy od bolesti je možné akupresurou i zvýšit kondici organismu a rozšířit celkovou hybnost a tím zlepšit psychickou pohodu, a to i po závažných úrazech apod.

Pro kvalitní akupresuru je třeba, aby terapeut dobře ovládal znalost meridiánů a na nich umístěných bodů, včetně jejich působnosti; schopnost energetického vycítění blokací na drahách je pak bezesporu výhodou pro individuální práci s klientem.

Za určitou formu akupresury můžeme považovat i reflexní terapii, tlakové působení na reflexní plošky a body na ploskách a nártech nohou.

Zpět na dotekové terapie

© 2012 • Webdesign by Marek Šašek • Všechna práva vyhrazena